ShenZhen

Český název: Šen-čen
Místní název: 深圳
Anglický název: Shenzhen
Stát: Čína                                 
Kontinent: Asie
Rozloha: 2020 km2
Počet obyvatel: 12 mil.
Název letiště: Baoan

 

     Shenzhen je jedno z největších měst v ČLR a jedno z nejrychleji rostoucích měst na světě. Nachází se v jižní Číně v oblasti Perlové řeky v provincii Guangdong u hranic s Hongkongem. Jeho rozloha je 2020 km2. Shenzhen je bývalý hraniční přechod na železniční trati Hongkong – Kanton. V roce 1979 se stal speciální ekonomickou zónou v Číně. V roce 1980 se stal nejbohatším městem Činy. Je hlavní výrobním centrem v Číně. V tomto krásném městě najdetete spoustu turistických atrakcí jako je např. Window of the World, kde se na velké ploše rozléhají repliky nejznámějších památek a významných míst světa. Po celém městě najdete krásné rozlehlé parky pro relaxaci. Mezi turistické atrakce patří také Splendid Čína. Jedná se o park odrážející historii, kulturu, umění, zvyky a návyky různých národností v Číně. Najdete zde také Botanické zahrady a zábavný vojenský park Minsk World - CITIC Minsk. Je to letadlová loď z bývalého Sovětského svazu, která byla přestavěna na turistickou atrakci. Město také nabízí volný vstup do mnoha veřejných parků např. Lianhuashan Park, Lizhi Park, Zhongshan Park a Wutongshan Park.

    Moderní architektura v Shenzhenu a jeho mrakodrapy jsou výsledkem sílící ekonomiky, které umožnily zahraniční investice. Je také centrem a základnou mnoha High-tech společností a také továren. Např. společnost IBM vyrábí své řady notebooků v Shenzhenu.  Najdete zde také Burzu cenných papíru Shenzhen – SZSE a sídla největších bank v Číně. Přístav Yantian Port je druhým největším kontejnerovým terminálem v Číně a čtvrtým největším na světě. V Shenzhenu bylo v roce 2004 zahájen provoz metra se dvěmi linkami. Metro je vybudované v moderním stylu a čistém prostředí. Shenzhen se nachází v subtropické části Číny, která se nachází na úrovni obratníku Raka. Město má také jedny z nejlepších pláží v Číně, které bývají často přeplněny místními obyvateli a také turisty. Při využití taxi si můžete vybrat ze tří druhů. Červenými taxiky můžete cestovat kamkoli, zelenými taxiky pouze po celém městě a žlutými taxiky jen ve středu města. K dispozici jsou zde rovněž autobusové a dopravní služby soukromých společností. Shenzhen je vyhlášen jako město nákupů a západního moderního stylu. V posledních letech bývá toto místo vyhledáváno turisty z celého světa, kteří se přijíždí z Hongkongu aby poznali moderní tvář Číny.

     ShenZhen a GuangZhou je součástí ekonomické zóny Delta Pearl River, která se stala hlavní průmyslovou zónou. Odpovídá přibližně za jednu třetinu obchodů Číny. Jedná se o výrobní základnu  pro výrobu produktů jako jsou textil, oděvy, hračky, hodinky, elektroniky a plno dalších produktů. Obchod je zde zaměřen především pro vývozní trhy. Delta Pearl River je světová obchodní zóna s nejrychleji rostoucí ekonomikou.

Zdroj: "Wikipedia.org"

Macao Taiwan Peking Zhuhai Šanghaj ●  ShenZhen ●  HongKong GuangZhou

Turistické atrakce

MINSK WORLD - MINSK - CITIC

04.02.2009 22:11
Minsk World je vojenským zábavním parkem, který se nachází v Dapend Bay, Shatoujiao, Shenzhen, Čína. Hlavní atrakcí tohoto zábavného parku je bývalá ruská letadlová loď, která se stala vyhledávanou turistickou atrakcí. Zábavný park byl otevřen 10. květan 2000 a přilákal již více než 5...
>>

Vyhledávání

© 2020 JOuFair.com - Všechna práva vyhrazena.