Získejte čínské vízum na 5 let, multi-vstup

07.08.2016 22:00

Sice jsou 5-letá víza v platnosti od 11.11.2015, ale začínají se hojně využívat posledních pár týdnů.

Pro získání multi-vstupu stačí doložit cestovní pas + kopie, vyplnit žádost, nalepit aktuální pasovou fotografii a dodat zvací a vysílací dopis.

Neboť je vždy nejvíce chyb ve zvacích dopisech (od zvoucích čínských fierm) a vysílacích dopisech (od vysílacích českých firem), tak jsme vytvořili různé vzory, které Vám pomohou. Stáhnout si je můžete ZDE.

Ikdyž budete mít zvací dopis od čínské firmy na jeden vstup a dodáte vysílací dopis od své české firmy, tak získáte multivstup na 5 let. Týká se to i pozvánky na veletrhy Canton Fair (China Import and Export Fair). Tuto pozvánku Vám můžeme zajistit, jako jejich partneři.

Cizinci z evropské unie (včetně Slováků) získají multi-vstup na 1 rok (max. 30 dnů / vstup).

UPOZORNĚNÍ: V PŘÍPADĚ, ŽE VÁŠ CESTOVNÍ PAS JE PLATNÝ POUZE NAPŘ. DVA ROKY, TAK DOSTANETE MULTI-VSTUP NA DVA ROKY! MŮŽETE SI K VAŠEMU SOUČASNÉMU PASU NECHAT UDĚLAT DALŠÍ NOVÝ PAS (ČEŠI MAJÍ NÁROK NA 2 - 3 PASY) A DO NOVÉHO PASU SI ZAŽÁDAT O MULTI-VSTUP NA 5 LET.

Nové nařízení od 29.01.2019 - pokud klient ještě nikdy nebyl v Číně, tak si může zažádat pouze o jeden vstup. Jakmile již Čínu navštívíte min. 2x - jakákoliv víza, tak je možné si zažádat buď o roční multivstup (30 dní každý vstup) nebo víza na 5 let (90 dnů během 180 dnů). Pokud máte orazítkované víza v jiném pasu, tak je potřeba doložit jejich kopie. Případně napsat stručné prohlášení – kdy jste cca byli v Číně a že vízum je např. v propadlém pase, atd. V opačném případě Vám ambasáda nemusí udělit multi-vstupní víza.

 

OFICILÁNÍ PROHLÁŠENÍ ČÍNSKÉ AMBASÁDY

Informace o zavedení vícevstupých víz s platností 5 let pro obchodní účely

České Ministerstvo zahraničních věcí a Čínské Ministerstvo zahraničních věcí ustanovilo od 13.10.2015 nové pravidlo o poskytování vícevstupých víz s platností 5 let pro obchodní účely na základě rovného a recipročního přístupu. Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice bude vydávat obchodní víza českým obchodníkům cestujícím do Číny s platností na pět let a s dobou pobytu jedné návštěvy nepřesahující 90 dnů v období jakýchkoliv 180 dnů.

V případě podání žádostí obchodníků o výše uvedená víza budou žadatelé předkládat formuláře žádostí, fotografie, cestovní doklady, dopis zaměstnavatele nebo dopis potvrzující jejich obchodní status a zvací dopis. Kromě výše uvedených dokumentů má konzulární pracovník právo požadovat předložení i dalších dokumentů potvrzujících status obchodníka.

Oficiální text dostupný na stránkách čínské ambasády: https://cz.china-embassy.org/cze/lsyw/do/t1315342.htm

 

 

eské Ministerstvo zahraničních věcí a Čínské Ministerstvo zahraničních věcí ustanovilo od 13.10.2015 nové pravidlo o poskytování vícevstupých víz s platností 5 let pro obchodní účely na základě rovného a recipročního přístupu. Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice bude vydávat obchodní víza českým obchodníkům cestujícím do Číny s platností na pět let a s dobou pobytu jedné návštěvy nepřesahující 90 dnů v období jakýchkoliv 180 dnů.
 
V případě podání žádostí obchodníků o výše uvedená víza budou žadatelé předkládat formuláře žádostí, fotografie, cestovní doklady, dopis zaměstnavatele nebo dopis potvrzující jejich obchodní status a zvací dopis. Kromě výše uvedených dokumentů má konzulární pracovník právo požadovat předložení i dalších dokumentů potvrzujících status obchodníka.
 
V platnosti od 11.11. 2015
Zpět

Vyhledávání

© 2019 JOuFair.com - Všechna práva vyhrazena.