Získejte čínské vízum na 5 let, multi-vstup

07.08.2016 22:00
  • Sice jsou 5-letá víza v platnosti od 11.11.2015, ale začínají se hojně využívat posledních pár týdnů.

Pro získání multi-vstupu stačí doložit cestovní pas + kopie, vyplnit žádost, nalepit aktuální pasovou fotografii a dodat zvací a vysílací dopis.

Neboť je vždy nejvíce chyb ve zvacích dopisech (od zvoucích čínských fierm) a vysílacích dopisech (od vysílacích českých firem), tak jsme vytvořili různé vzory, které Vám pomohou. Stáhnout si je můžete ZDE.

Pokud žádáte o více-vstupé víza, tak zvací dopis od čínské firmy musí vždy sedět s vysílacím dopisem české firmy - počet vstupů, data příletu a odletu.

Zvací dopis může být i pozvánka na výstavy např. Canton Fair (China Import and Export Fair). Tuto pozvánku Vám můžeme zajistit, jako jejich partneři.

Cizinci z evropské unie (včetně Slováků) získají multi-vstup na 1 rok (max. 30 dnů / vstup).

UPOZORNĚNÍ: V PŘÍPADĚ, ŽE VÁŠ CESTOVNÍ PAS JE PLATNÝ POUZE NAPŘ. DVA ROKY, TAK DOSTANETE MULTI-VSTUP NA DVA ROKY! MŮŽETE SI K VAŠEMU SOUČASNÉMU PASU NECHAT UDĚLAT DALŠÍ NOVÝ PAS (ČEŠI MAJÍ NÁROK NA 2 - 3 PASY) A DO NOVÉHO PASU SI ZAŽÁDAT O MULTI-VSTUP NA 5 LET.

Aktualizace od 18.9.2019 - pokud žadatel ještě nikdy nebyl v Číně, tak si může zažádat max. o multi-vstup na půl roku. Nicméně stále platí na rozhodnutí konzulky, jestli danému klientovi tento typ víza udělí nebo nikoliv. Ke zvacímu dopisu je zapotřebí doložit i vysílací dopis - vzory ke stažení zde www.vizadociny.cz/vzory.

Nové nařízení od 26.02.2019:  

  • pokud někdo nebyl v Číně, dostane *max. 1 vstup
  • pokud byl někdo 1x v Číně, může žádat o 2 vstupy a dostane je
  • pokud byl někdo 2x – může žádat o multi na 6 měsíců
  • 3x – může žádat o multi na rok
  • 5x – může žádat o multi na 2 roky
  • 8x – může žádat o multi na 5 let
- Na 1 a na 2 vstupy není potřeba vysílací dopis, na ostatní případy je potřeba ho doložit.
- Pokud máte orazítkované víza v jiném pasu, tak je potřeba doložit jejich kopie. Případně napsat stručné prohlášení – kdy jste cca byli v Číně a že vízum je např. v propadlém pase, atd. V opačném případě Vám ambasáda nemusí udělit multi-vstupní víza.
- Počet vstupů se počítá i v rámci vydaného multi – např. pokud měl někdo 1-vstup, pak 2-vstup a multi na 6 měsíců, přičemž v rámci tohoto multi byl v Číně 5x, splňuje požadavek na 8 vstupů pro multi na 5 let.
 
*Když někdo nebyl v Číně a potřebuje 2 vstupy, protože např. přiletí do Číny, pak vycestuje např. do HongKongu, Taiwanu, atp., a pak se do Číny bude vracet, tak 2 vstupy dostane. Navíc doloží letenku, rezervaci ubytování, vysílací dopis a je dobré sepsat i nějaký itinerář na zvláštní papír.
Pokud se budete vracet do Pekingu nebo Šangaje a nebudete dále cestovat, zůstanete jen v těchto městech, tak na 144h mohou zažádat o tranzitní vízum přímo na letišti.
V případě, kdy někdo letí na obchod do ČLR v březnu a pak třeba v dubnu a ještě nebyl v Číně, tak stále platí, že musí projet 2x jedno-vstup, 2 vstupy nedostane.
 

OFICILÁNÍ PROHLÁŠENÍ ČÍNSKÉ AMBASÁDY

Informace o zavedení vícevstupých víz s platností 5 let pro obchodní účely

České Ministerstvo zahraničních věcí a Čínské Ministerstvo zahraničních věcí ustanovilo od 13.10.2015 nové pravidlo o poskytování vícevstupých víz s platností 5 let pro obchodní účely na základě rovného a recipročního přístupu. Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice bude vydávat obchodní víza českým obchodníkům cestujícím do Číny s platností na pět let a s dobou pobytu jedné návštěvy nepřesahující 90 dnů v období jakýchkoliv 180 dnů.

V případě podání žádostí obchodníků o výše uvedená víza budou žadatelé předkládat formuláře žádostí, fotografie, cestovní doklady, dopis zaměstnavatele nebo dopis potvrzující jejich obchodní status a zvací dopis. Kromě výše uvedených dokumentů má konzulární pracovník právo požadovat předložení i dalších dokumentů potvrzujících status obchodníka.

Oficiální text dostupný na stránkách čínské ambasády: https://cz.china-embassy.org/cze/lsyw/do/t1315342.htm

 

 

eské Ministerstvo zahraničních věcí a Čínské Ministerstvo zahraničních věcí ustanovilo od 13.10.2015 nové pravidlo o poskytování vícevstupých víz s platností 5 let pro obchodní účely na základě rovného a recipročního přístupu. Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice bude vydávat obchodní víza českým obchodníkům cestujícím do Číny s platností na pět let a s dobou pobytu jedné návštěvy nepřesahující 90 dnů v období jakýchkoliv 180 dnů.
 
V případě podání žádostí obchodníků o výše uvedená víza budou žadatelé předkládat formuláře žádostí, fotografie, cestovní doklady, dopis zaměstnavatele nebo dopis potvrzující jejich obchodní status a zvací dopis. Kromě výše uvedených dokumentů má konzulární pracovník právo požadovat předložení i dalších dokumentů potvrzujících status obchodníka.
 
V platnosti od 11.11. 2015
Zpět

Vyhledávání

© 2020 JOuFair.com - Všechna práva vyhrazena.