China Hi-Tech Fair

12.10.2008 06:11

     Dnes byl zahájen veletrh China Hi-Tech Fair (CHTF), který již po desátém ukázal svůj šarm a vliv jako jednička ve světě vědy a techniky v Číně ve městě ShenZhen v prostorách ShenZhen Convention & Exhibition Centre. S moderními a inovativními produkty přilákaly hned první den okolo 71.900 návštěvníků. Za zmíňku stojí elektrický vůz, technologie otisků prstů použité během olympijských her, devět kilogramů vážící jízdní kolo v hodnotě cca 8,600 USD, jeden kilogram vážící PC a roboty, kteří mezi sebou mohou hrát tenis či plavat.

 

ShenZhen Convention & Exhibition Center
Veletrh začal 12. října a končí 17. října 2008

Registrace

    Před vstupem do pavilónu Vás čekala registrace, která spočívala ve vyplnění jednoduchého formuláře (v případě, že jste měli u sebe vizitku, tak ji stačilo přidělat k formuláři a ušetřili jste si zbytečné vyplňování). Po-té bylo nutno zakoupit vstupenku v hodnotě 50 RMB pro vstup na výstaviště (pokud jste provedli registraci a zažádali o bezplatný vstup již před pár týdny, tak jste si mohli ušetřit peníze za vstupenku). Po bezpečnostní prohlídce zavazadel a osobních věcí, Vás čekal průchod do areálu výstaviště.

 Vstupenka na výstaviště - přední stranaVstupenka na výstaviště - zadní strana
Vsupenky na Hi-Tech výstavy
.
 

 Registrace 1. China Hi-Tech FairRegistrace 2. China Hi-Tech FairRegistrace 3. China Hi-Tech Fair
Registrace a vstup do pavilónu střežený policejními jednotky.

 

Zákaz zbraní.Zákaz jedovatých látek.Zákaz jedovatých látek.Zákaz bodných zbraní. Bezpečnostní opatření: Místní policie mobilizovala 1.730 policejních důstojníků do služby na první zahajovací den.

 

Veletrh představil...

Elektrické auto budoucnosti - BYD F3DM    Model elektrického vozidla nazvaného F3DM s dvojím režimem hnacího pohonu, elektrickém na krátké vzdálenosti a hybridním jako benzinové auto s obsahem 3,0L. O firmu BYD Corp. projevil nebývalý zájem nejbohatší člověk světa Warren E. Buffett (majitel společnosti Berkshire Hathaway Inc.), který zakoupil 10% podíl ve firmě v akciích ve jmenovité hodnotě US$230 miliónů (což představuje cca 225mil. akcií). Původně chtěl zakoupit více, ale firma BYD nechtěla větší podíl z jistých důvodů prodat.

    Největší zájem má o elektrické auto BYD e6 (jehož prototyp osobně vyzkoušel), které se začne masově vyrábět příští rok a už nyní má objednaných 50 kusů na léto 2009. Auto spotřebuje 18 KWh na 100 KM. Poloviční nabití baterie trvá pouze 10 minut. Auta budou většinou prodávány na americkém trhu s cenou pod US$30,000. Taktéž se budou auta distribuovat na Čínském trhu zejména pro taxikáře (do roku 2011 by měli všichni taxikáři v ShenZhenu jezdit již v těchto elektrických autech).

Robot Player  Matrace Taikonautů

-> Velkou pozornot věnovali návštěvníci veletrhu robotu, který umí zpívat, tancovat, plavat a hrát tenis či kopanou.

-> Návštěvníci si mohli vyzkoušet High-Tech matrace vyráběné v Shenzhenu, které využívali Taikonauti kosmického programu Shenzhou VII.

 

Pozvaní hosté...

    Mezi pozvanými hosty byli například: Ministerstvo obchodu, ministerstvo vědy a techniky, ministerstvo průmyslu a informatiční technologie, ministerstvo vzdělávání, ministerstvo lidských zdrojů a sociálního zabezpečení, ministerstvo zemědělství, Čínská akademie věd a strojírenství, zastupitelství města ShenZhen, a další.

10. výročí Hi-Tech veletrhů a výstav   

 

    10-tý ročník veletrhu, který bude ukončen v pátek, bude prezentovat celou řadu špičkových produktů v oblasti informačních technologií, biotechnologií a energie úspory, které hrají hlavní roli při zlepšování lidského živobytí.

   

  

China Hi-Tech Fair    Další obrázky najdete v sekci FOTOGALERIE

 

Autor: Mirek Pachl

Zpět

Vyhledávání

© 2020 JOuFair.com - Všechna práva vyhrazena.