Jak vypadá správně napsaný zvací dopis v čínštině?

23.05.2013 22:00

Při zajištění obchodního víza do Číny je zapotřebí získat zvací dopis od zvoucí čínské organizace. To může být zpravidla organizátor veletrhů a výstav (tyto získáte většinou on-line vygenerováním na jejich stránkách) nebo přímo od čínské firmy, jenž Vás zve na obchodní jednání apod.

V tomto dopise bývá nejvíce chyb a prohřešků, takže tomu věnujeme tento článek.

Co musí zvací dopis obsahovat?

  • A) zvací dopis, který je vydán zvoucí organizací/společností na hlavičkovém papíře, psaný v čínském případně anglickém jazyce (musí obsahovat: datum vystavení zvacího dopisu, razítko zvoucí organizace/společnosti, celé jméno a podpis zodpovědné osoby, kontaktní informace osobu vydávající zvací dopis, správně uvedené celé jméno zvané osoby, její státní příslušnost, datum narození, číslo pasu, účel návštěvy, časové rozmezí návštěvy) nebo oficiální pozvání "Invitation Letter of Duly Authorized Unit".
  • B) žadatelé, kteří se účastní mezinárodní konference, výstavy či sportovní akce musí předložit zvací dopis od organizátora akce z Číny nebo oficiální pozvání "Invitation Letter of Duly Authorized Unit".

A) Vzor zvacího dopisu viz níže (po kliknutí se Vám otevře větší formát v PDF verzi). Záhlaví dokumentu, kde je jméno společnosti, adresa atd. musí být v čínštině!

Pozor na firmy, jenž Vám vytvoří zvací dopis, ale obsahuje razítka jejich Hongkongské společnosti (jsou modré), tyto ambasáda neakceptuje! Oválná razítka jsou akceptována u dopisů ze zahraničních firem sídlící v Guangdong provincie Shenzhen. Čínské firmy musí mít kulaté razítko i v provincii Guangdong a městě Shezhen.

  • U pobytu nad 30. dnů (u běžného zvacího dopisu) je vždy vyžadován originál vysílací dopis zaměstnavatele (čitelné razítko a podpis) i u občanů ČR. 
  • Konzulát taktéž kontroluje účel pobytu a vztah mezi zvoucí firmou a vysílací firmou přísněji než kdykoliv předtím. Pouze tendr, nákup a služební cesta na pobočku zaměstnavatele v ČLR se počítá jako obchodní vízum. Ostatní může být považováno jako krátkodobé pracovní vízum (potřeba oficiální dopis tzv.: „Approval of Short-Term Employment for Foreigners working in P. R. China“).

Doplňující informace ke zvacímu dopisu:

(I) informace o žadateli: celé jméno, pohlaví, datum narození, státní příslušnost, číslo pasu

(II) informace o návštěvě Číny: účel, konkrétní časové rozmezí, místo/-a návštěvy, vztah mezi žadatelem a zvoucí organizací/ osobou, způsob finančního krytí návštěvy

(III) informace o zvoucí straně: název zvoucí organizace, telefonní číslo, adresa, datum vystavení zvacího dopisu, kulaté razítko, celé jméno (v čínštině) a podpis odpovědné osoby za zvoucí stranu

Účel - detailní popis účelu, business meeting nemůže trvat 30dní (pokud nejede žadatel do pobočky svého zaměstnavatele) apod. měli by uvést o jakou spolupráci se jedná (nákup/tendr/servis strojů/školení zaměstnanců apod.). Pozn.: Důvod business meeting je široký pojem, tudíž detailní pojmenování spolupráce s čínskou firmou vyžadují u všech zvacích dopisů. Pokud to není spocifikováno ve zvacím dopise nebo je obtížné získat nový dopis, zaměstnavatel může podat vysvětlení ve vysílacím dopise.

Vztah mezi žadatelem a zvoucí firmou - musí být uveden název a kontaktní údaje vysílací firmy (většinou zaměstnavatel žadatele), vztah může být: prodávající/kupující, čínská pobočka české/zahraniční firmy apod...

Pokud je žadatel OSVČ nebo není poznat z dokumentů, že žadatele nevysílá firma, je potřeba dodat originální vysílací dopis firmy, která spolupracuje se zvoucí firmou. 

Finanční krytí - náklady by měla vždy hradit vysílací firma (zaměstnavatel), na zvacím dopisu i na formuláři by měli napsat, že hradí zaměstnavatel nebo sám žadatel. Pokud zvoucí firma napíše, že hradí náklady, měli by to upřesnit v dopisu (např. ubytování a strava).

Modelky, stážisti, fotografové a výroba filmů + reklam budou muset žádat o pracovní vízum s oficiálním zvacím dopisem a pracovním povolením.

Účastníci závodů nemusí žádat o pracovní vízum, pouze dodají navíc cestovní pojištění (u extrémních sportů např. horolezectví).

Upozornění: v tomto vzoru nejsou zohledněny veškeré informace mezi žadatelem o obchodní vízum a zvoucí stranou! Nutno tyto informace doplnit do zvacího dopisu přímo zvoucí čínskou organizací!

 Zvací dopis od čínské organizace 

 

   

B) Zvací dopis od pořadatele veletrhu, např. viz níže:

E-Invitation China Import and Export Fair

E-Invitation China Import and Export Fair

 

Stáhněte si vzor vyplněné žádosti o vízum do Číny. Dbejte na to, aby všechna pole byla správně vyplněná a na poslední čtvrté straně, se podepište dle podpisu, jenž máte ve Vašem cestovním pase - ambasáda kontroluje shodu podpisu, v opačném případě žádost nepřijme. Žádost si můžete on-line vygenerovat zde.

 

Stáněte si vyplněnou žádost (V.2013A) - VZOR

Žádost o vízum do Číny

Jaký je postup při podání žádosti o vízum do Číny? 

Stáhněte si kompletní INFORMACE (informace.pdf) včetně CENÍKU (cenik.pdf).

Zpět

Vyhledávání

© 2020 JOuFair.com - Všechna práva vyhrazena.