Co se udělo v roce 2009? Shrnutí...

18.01.2010 22:00

V roce 2009 se projevila krize téměř v každém odvětví, někde více jinde méně. V cestovním ruchu se krize dotkla i velkých cestovních kanceláří jako zkrachovalé Tomi Tour, Relax Max Tours, Balkan Travel či slovenské letecké společnosti SkyEurope. Co se týče naší cestovní kanceláře JOuTrip, tak jsme to také pocítili, neboť spousty firem nasazením úsporných balíčků vyškrtly ze seznamu návštěvy výstav v Číně. Na začátku roku 2009 jsem předpovídal, že jaro + léto bude slabší vzhledem k návštěvám veletrhů v Číně. Moje předpovědi se nenaplnily, protože na podzim a v zimě byl úbytek klientů (firmy ještě výrazněji snížili výdaje).

Během roku jsme "upgradovali" naši cestovní agenturu na cestovní kancelář (získali jsme koncesní listinu a jsme pojištěni proti úpadku CK u pojišťovny Generali). Začali jsme spolupracovat na oficiální úrovni s organizátory výstav jako je China Import and Export Fair, HKTDC, s hotelovými řetězci, leteckými společnostmi apod.

Práce máme stále až nad hlavu, a proto jsme omezili naše importní a exportní aktivity pouze na solidní klientelu viz naše nové podmínky ze dne 1.12.2009 - ke stažení.

Tento rok bude probíhat zejména expanze naší společnosti (jak říkají Ti nejúspěšnější: "V době krize je potřeba investovat, inovovat, ..."), ale podrobnosti se budete dozvídat postupně, tak zůstanu trošku tajemný. Plánujeme také spuštění dlouho očekávaného revolučního projektu www.joutrip.com, na kterém se pracuje od června 2009.

Autor: Mirek Pachl

 

 
Zpět

Vyhledávání

© 2020 JOuFair.com - Všechna práva vyhrazena.