Co byste měli vědět, než se vydáte na cestu do Číny

12.01.2012 12:57

aneb jedeme na výstavy "krok za krokem"...

Po výběru daného veletrhu se naskýtá mnohdy otázka - Jak postupovat dále a kde začít? Snad Vám odpovíme a pokud máte ještě něco na srdci, tak se nás neváhejte zeptat, pokud to budeme vědět, rádi Vám poradíme.

 • Pozvánka na výstavy - většina organizátorů pořádající mezinárodní výstavy mají na svých internetových stránkách on-line žádost pro získání pozvánek na výstavy a to ve většině případů zcela zdarma. Tyto pozvánky se přikládájí společně s žádostí o čínské vízum ambasádě pro vystavení obchodní víz.
 • Turistické nebo obchodní vízum - vygenerujte si on-line žádost zde. Upozorňujeme pouze na počet vstupů, pokud máte vízum s jedním vstupem a nyní se to bude týkat obvzláště klientů, kteří cestují do Kuang-čou či města Šen-čen a chcete si udělat výlet do Hongkongu, tak počítejte s tím, že se nazpět do Číny nedostanete a zůstanete "viset" v mezi-celním prostoru. Takže pozor na to. V tomto případě je nutné si obstarat vízum s dvoumi vstupy. Naše společnost za Vás velice ráda vyřídí vízum - ušetříte tím čas a hodiny strávené ve frotnách na čínské ambasádě. Pokud cestujete pouze do Hongkongu, tak zde není zapotřebí zařizovat vízum, v případě, že Vás pobyt nebude delší, nežli 3 měsíce.
 • Letenka - odlet z Prahy, Vídně, Mnichova, popřípadě z Budapeště. Přímý spoj je pouze Vídeň nebo Budapešť -> Peking. Jiné destinace v Číně jako je Šanghaj, Kuang-čou, Hongkong Vás vždy nemine alespoň jeden přestup. Nejčastěji využíváme pro naše klienty společnost Emirates, která se pyšní výbornými služby a servisem na palubě. Navíc si dlouhou cestu rozdělíte téměř na polovinu - letíte totiž přes Dubaj. Další výhodou může být pro Vás tzv. stop-over v Dubaji a to jak na cestě tam nebo nazpět. V praxi to znamená, že můžete zůstat v Dubaji pár dní (pouze je nutné zařídit vízum a ubytování)  a bez jakéhokoliv poplatku za změnu letenky, odlétáte opálení a s plnými tašky z této luxusní destinace.
  • Využijte náš jednoduchý rezervační systém www.joufy.com pro vyhledání a rezervaci letenek (platba kartou, bankovní převod, hotovost).
 • Ubytování je v Číně různorodé. Nouze o nocleh je zcela minimální. Akorát v době výstav se vždy zvednou ceny až o 300%. Můžete si vybrat mezi 3*, 4*, 5* hotely, ale i apartmány či hostely. Níže Vám doporučíme námi osobně prověřené hotely s možností rezervace.
 • Cestovní pojištění - dnes existuje na našem trhu nespočetně pojišťoven, které Vás pojistí na celou cestu. My jsme partnery společnosti Allianz, a Evropské cestovní pojišťovny, kde Vám zařídíme pojištění během krátké doby on-line.
 • Transfery
  • v Číně je místní taxislužba velmi levná oproti ČR/SK. Jen se vyvarujte tzv. "černých (neoznačených) taxíků", kde Vás cesta může vyjít až na pěti násobek běžné ceny. V Číně se kromě samotné cesty hradí i poplatek městu (obvykle cca 2 CNY) a dálniční poplatky (např. cesta z letiště apod.). V Číně se málokdy setkáte, že by Vás chtěli taxikáři podvést, ale pro jistotu všem doporučujeme, aby si říkali o doklad "Fa Piao", kde je kromě ceny uvedeno i číslo taxikáře aj. údaje. Taxikáři dobře ví, že pokud byste si stěžovali, měli by z toho velké problémy a tak máte alespoň trošku jistotu, že se dopravíte za výhodnou cenu.
  • přeprava metrem je nejrychlejší způsob jak se přepravit z bodu "A" do bodu "B" a také velmi levná, jedna cesta Vás vyjde na cca 2 CNY.
  • autobosovou přepravu využívají spíše "chudší" Číňani, ale za vyzkoušení nic nedáte (doporučujeme pořádně se držet madel) :) něco jiného je přeprava z letišť autobusovými spoji, to je velice běžné a pohodlné.
  • vlaky, které jsou pohodlné, moderní a rychlé budete využívat spíše na přepravu mezi městy. Rozdíl mezi cestování v normální třídě a první třídě je většinou nepatrný.
 • Očkování není povinné, ale doporučuje se očkování proti žloutence typu A nebo AB a proti břišnímu tyfu.

 

Doporučené a prověřené ubytování

 

Nejnavštěvovanější veletržní paláce

 • China Import and Export Fair - vygenerujte si on-line pozvánku na výstavy, informace o výstavách apod.
 • Poly World Trade Center - nejznámější výstavy, které se konají v tomto areálu je Jinhan Fair, který se vždy koná ve stejném termínu jako China Import and Export Fair.
 • AsiaWorld-Expo - výstavní areál sousedící s hongkongským letištěm. Organizátorem výstav zde bývá velmi často společnost Global Sources.
 • HKTDC - veletržní palác spadající pod hongkongskou obchodní radu, která je známá tím, že přispívá podnikatelům navštěvující jejich výstavy (ubytování a občas i leteckou přepravu).
Na kolik mě taková obchodní cesta vyjde? Průměrná cena za týdenní pobyt se pohybuje kolem 35 000 Kč / osoba.

AKTUÁLNÍ PŘEHLED VÝSTAV

Zpět

Vyhledávání

© 2020 JOuFair.com - Všechna práva vyhrazena.