104 Import & Export Fair (1. fáze)

16.10.2008 06:19

Pazhou

     V období od 15.října až 16.listopadu 2008 se průběžně koná čínský veletrh zvaný Import & Export Fair (Canton Fair) ve městě GuanzZhou, která jsme navštívili a přinesli Vám z něj fotografie a zajímavé informace.

 O veletrhu

  • Za posledních 5 let veletrh čínské exportní komodity Canton Fair přijal svoji pozici sloužící čínskému obchodu jako zodpovědnost. Dnes je komplexně největší mezinárodní obchodní událostí v Číně s nejdelší historií, která nabízí největší škálu exponátů, obrovský počet dodavatelů a kupujících. Veletrh Canton Fair se teší dobré pověsti a je No.1" mezi veletrhy v Číně vůbec .
  • Při pohledu do budoucnosti stojí Canton Fair na vyšší pozici s širším obzorem a novější vizí, chystá lepší úpravy reformy, otevření ekonomiky a stavebnictví, aby i nadále přispívaly k celkovému cíli budování harmonické společnosti.

 Import & Export Fair

  • Vzhledem k tomu, že i čínského zahraničního obchodu a vývozu, se dotýká světová finanční krize, rozhodli se vystavovatelé 104 ročníku Import & Export veletrhu učinit první krok aby se částečně vyhnuli této situaci a aby přilákali zákazníky, vsadili především na vysokou kvalitu vystavujících výrobků a vysokou technologii "Made in China" aby rozšířili obchodní trh.

 Import & Export Fair

Pavilón v Pazhou

Pazhou komplex byl otevřen v roce 2002 a dnes je jedním z důležitých míst pro vývozce z Číny. Pazhou komplex má 13 výstavních sálů, rozdělených v prvním a druhém podlaží. Kryté výstavní plochy mají 130000m2 a venkovní výstavní plochy 22000m2.

 PazhouPazhou

 PazhouPazhou

Registrace návštěvníků, doprava

  • S veletrhem "Canton Fair", který se koná v Guangzhou, se můžete podrobněji seznámit v kategorii Veletrhy na našich stránkách. Zaměřím se tedy především na dopravu na tento veletrh.

 Metrem.............................................................................................................................................................................................................

Pokud si vyberete jako dopravní prostředek na Canton Fair metro, což je nejlevnější varianta, orientace není nijak složitá. Metro v Číně je označeno tímto znakem (viz.obr.č.1). pohybujete se zásadně pomocí informačních tabulí, které jsou v komplexu celého metra, stejně tak mapy tras. Před započetím jízdy musíte zakoupit žeton v automatu (viz.obr.č.2) Obsluha je velice snadná, pomocí dotykového displeje, navolíte anglický jazyk a vyberete cílovou stanici. Pro Vás jelikož se chcete dostat na Canton Fair, to znamená stanice PAZHOU (viz.obr.č.3),vzynačené na obrázku. Dále navolíte počet osob a vložíte buď kovové mince v hodnotě 1,5,10 RMB nebo papírové bankovky 10 RMB

 

 GuangzhouImport & Export Fair

obr.č.1                                                        Obr.č.3

Dostanete žeton (viz.obr.č.4), kterým projdete turniketem a ponecháte si jej po celou dobu jízdy. V cílové stanici tento žeton vhodíte zpět do turniketu a máte volný průchod ven z metra. V případě ztráty žetonu nezoufejte, můžete si v cílové stanici zaplatit nový.

 Import and Export FairImport & Export Fair

Obr.č.2                                Obr.č.4

 Taxi:.................................................................................................................................................................................................................

Tento způsob dopravy je o něco dražší, ale cena taxi služby je přesto levnější než v Hong Kongu či Shenzhenu. Pokud cestujete taxíkem, je dobré mít vždy u sebe na kartičce čínsky,cíl Vaší cesty.

Autobusem.......................................................................................................................................................................................................

Jestli jste ubytováni na hotelu, má většina z nich zajištěny obousměrnou kyvadlovou dopravu, zdarma přímo do komplexu v Pazhou.

Na stanici v Pazhou Vás to navede přímo do komplexu pavilónů, kam budou proudit davy lidí. Během cesty, Vás osloví množství promotérů a budou Vám nabízet množství reklamních materiálů, většinou výměnou za vizitky. Další důležitá věc, kterou nezapomeňte mít při sobě, pro komunikaci s vystavovateli. Můžete si zde také najmout tlumočníky, kteří nabízí své služby v řadě jazycích, nejčastěji Angličtina, Ruština, Španělština, Francouzština. Samozřejmě ceny za jejich služby jsou smluvní.

 

Registrace:

Registrace probíhá na různých místech komplexu výstaviště. Záleží kterým východem z metra vyjdete ven, nebo kde vystoupíte z autobusu. Všude jsou ovšem ukazatele "Registration", které Vás navedou správným směrem

Pokud máte e-Pass, registrace se provádí pouze u přepážek A (viz.obr.č.5) Nezapomeňte mít u sebe:

- pozvánku

-pas

-fotografii pasového formátu

Toto předložte u registračního přepážky( viz.obr.č.6). Zdůrazněte, že máte pozvánku (Invitation) což znamená, že vstup máte volný a nemusíte platit poplatek 100RMB. Dostanete vyhotovenou kartu na zavěšení, kterou budete nosit viditelně na sobě.

RegistrationRegistration

Obr.č.5                                                        Obr.č.6

 

 Poté se můžete přemístit do některých z vchodů ( Entrance), projít kontrolou zavazadel a vstoupit do pavilónu.

Podrobnější popis nejdůležitějších základních informací k pobytu a pohybu v Číne obdrží každý náš klient, který využívá naších služeb

 

 Zde můžete shlédnout další fotografie:

 

Marek Zugárek

Zpět

Vyhledávání

© 2020 JOuFair.com - Všechna práva vyhrazena.