Znáte to, cestujete a po kapsách máte americké dolary nebo eura a v záloze kreditní/debetní kartu.

Pro naše klienty organizujeme především obchodní cesty do Číny a Hongkongu. V Číně jsou čínské jüany a v Hongkongu – hongkongské dolary. Pokud se ještě zastaví na pár dní v Dubaji, tak navíc potřebují arabský dirham.

Pokud budete měnit EUR/USD tak vždy ztratíte na kurzovém rozdílu. Tam, kde se dá platit kartou, tak je to nejlepším řešením, neboť banky ve většině případů účtují středovým kurzem. Tato možnost se využívá zejména za ubytování a případně v některých restauracích a obchodech.

Avšak hotovost se vždy hodí, pro taxíky, „pouliční nákupy“, apod. Vy co vybíráte peníze z bankomatu v cizině víte, že výběr v místní měně přijde docela draho.

Ovšem je tu hodně levné řešení. Na českém trhu existuje banka Equa Bank, kde tuzemské výběry z jakéhokoliv bankomatu jsou 0,- Kč a pokud chcete vybrat peníze místní měny v zahraničí, tak zaplatíte pouze 9,- Kč.

Máme to osobně vyzkoušené v Číně, Hongkongu i Dubaji. Funguje to na 1* 🙂 Díky za tuto banku.

Chcete si vydělat 100,- Kč? Není to moc, ale pokud máte zájem si založit účet právě v Equa Bank, tak ve druhém kroku žádosti o účet vyplníte do pole Promo kód telefonní číslo „602591234“. Vy i my získáme odměnu.

Další vhodná alternativa je Britská/Lotyšská banka Revolut, kde máte určité výběry zdarma.

Nejhorší výměna peněz je využití směnáren (Travelex) na letišti. Dále pak na hotelových recepcí a poslední možnost je přímo v bance (trvá to nejdéle, samé papírování – tuto možnost využijte pouze v krajní nouzi). V Číně jsou na rozdíl od Hongkongu směnárny mimo letiště zakázány.

Travelex Čína - směnárna