aneb jedeme na výstavy „krok za krokem“…

Po výběru daného veletrhu se naskýtá mnohdy otázka – Jak postupovat dále a kde začít? Snad Vám odpovíme a pokud máte ještě něco na srdci, tak se nás neváhejte optat, pokud to budeme vědět, rádi Vám poradíme.

 • Pozvánka na výstavy – většina organizátorů pořádající mezinárodní výstavy mají na svých internetových stránkách on-line žádost pro získání pozvánek na výstavy a to ve většině případů zdarma nebo za menší poplatek. Tyto pozvánky se přikládájí společně s žádostí o čínské vízum ambasádě pro vystavení obchodní víz.
 • Turistické nebo obchodní vízum – návod viz www.vizadociny.cz upozorňujeme pouze na počet vstupů, pokud máte vízum s jedním vstupem a nyní se to bude týkat obvzláště klientů, kteří cestují do Kuang-čou či města Šen-čen a chcete si udělat výlet do Hongkongu, tak počítejte s tím, že se nazpět do Číny nedostanete a zůstanete „viset“ v mezi-celním prostoru. Takže pozor na to. V tomto případě je nutné si obstarat vízum se dvěma vstupy. Naše společnost za Vás velice ráda vyřídí vízum – ušetříte tím čas a nervy. Pokud cestujete pouze do Hongkongu, tak zde není zapotřebí zařizovat vízum, v případě, že Vás pobyt nebude delší, nežli 3 měsíce.
 • Letenka – odlet z Prahy, Vídně, Mnichova, případně z Budapeště. Do některých čínských destinací budete mít přímý spoj (Peking, Šanghaj, Kuang-čou, Hongkong) nebo s přestupy. Nejčastěji využíváme pro naše klienty společnost Emirates, která se pyšní výbornými služby a servisem na palubě. Navíc si dlouhou cestu rozdělíte téměř na polovinu – letíte totiž přes Dubaj, kde můžete strávit pár dní v rámci své cesty.
  • Využijte náš jednoduchý rezervační systém www.joufy.com pro vyhledání a rezervaci letenek.
 • Ubytování je v Číně různorodé. Nouze o nocleh je zcela minimální. Akorát v době výstav se vždy zvednou ceny až o 300%. Můžete si vybrat mezi 3*, 4*, 5* hotely, ale i apartmány či hostely. Níže Vám doporučíme námi osobně prověřené hotely.
 • Cestovní pojištění – dnes existuje na našem trhu nespočetně pojišťoven, které Vás pojistí na celou cestu.
 • Transfery
  • v Číně je místní taxislužba velmi levná oproti ČR/SK. Jen se vyvarujte tzv. „černých (neoznačených) taxíků“, kde Vás cesta může vyjít až na pěti násobek běžné ceny. V Číně se kromě samotné cesty hradí i poplatek městu (obvykle cca 2 CNY) a dálniční poplatky (např. cesta z letiště apod.). V Číně se málokdy setkáte, že by Vás chtěli taxikáři podvést, ale pro jistotu všem doporučujeme, aby si říkali o doklad „Fa Piao„, kde je kromě ceny uvedeno i číslo taxikáře aj. údaje. Taxikáři dobře ví, že pokud byste si stěžovali, měli by z toho velké problémy a tak máte alespoň trošku jistotu, že se dopravíte za běžnou cenu.
  • přeprava metrem je nejrychlejší způsob jak se přepravit z bodu „A“ do bodu „B“ a také velmi levná, jedna cesta Vás vyjde na cca 2 CNY.
  • autobosovou přepravu využívají spíše „chudší“ Číňani, ale za vyzkoušení nic nedáte (doporučujeme pořádně se držet madel) 🙂 něco jiného je přeprava z letišť autobusovými spoji, to je velice běžné a pohodlné.
  • vlaky, které jsou pohodlné, moderní a rychlé budete využívat spíše na přepravu mezi městy. Rozdíl mezi cestování v normální třídě a první třídě je většinou nepatrný.
 • Očkování není povinné, ale doporučuje se očkování proti žloutence typu A nebo AB a proti břišnímu tyfu.
 • Peníze – můžete mít se sebou hotovost US$ nebo EUR a platební (kreditní/debetní) kartu. Napsali jsme článek „Jak vybrat peníze z bankomatu, co nejlevněji„.

 

Doporučené a prověřené ubytování

 • Kuang-čou hotel Panyu, který nabízí ubytování jak ve 4*, tak v 5* hotelu (cena od 600 CNY / noc pro 1-2 osoby / snídaně / internet). Mezi hlavní výhody patří zejména: doprava z letiště Hongkong (250 HKD) nebo Kuang-čou (25 CNY) je až přímo do hotelu; od hotelu každý den v době pořádání výstav jezdí autobus, který Vás zaveze a odveze z výstav zcela zdarma; v ceně ubytování jsou vydatné snídaně; zdarma internet na každém pokoji; dobrá lokalita – nákupní centra, v těsné blízkosti hotelu MC Donald, o pár set metrů dál Pizza Hut, aj.; stanice metra cca 8 minut pěšky. V tomto hotelu jsme již ubytovali stovky našich klientů.
 • Hongkong – Wharney Guang Dong Hotel 4* se nachází v blízkosti výstavního areálu HKTDC (pouze 5 minut pěšky) a v těsné blízkosti stanice metra.
 • Šen-čen – za zmínku stojí největší golfové hřiště světa s 216 jamkami Mission Hills Resort & Spa.
 • Šanghaj – Courtyard by Marriott Shanghai Puxi 4* (500-600 CNY v závislosti na sezóně / noc pro 1-2 osoby / snídaně / internet).
 • Peking – Jianguo Garden Hotel 5* (680 CNY / noc pro 1-2 osoby / snídaně, internet za poplatek) a Scitech Hotel (550 CNY / noc pro 1-2 osoby / internet / snídaně). Oba hotely jsou v centru Pekingu na hlavní třídě.
 • Upozornění: Ceny jsou pouze orientační, v některých případech jsou to naše speciální partnerské ceny pro naše klienty.

Chcete pomoci s Vaší cestou do Číny? Kontaktujte nás.